Aktuality z Charity sv. Martina

Vyhlašujeme materiální a potravinovou sbírku
16. března 2022 Diecézní charita ostravsko-opavská

Vyhlašujeme materiální a potravinovou sbírku

V souvislosti s narůstajícími počty příchozích uprchlíků z válkou zasažené Ukrajiny, vyhlašuje Diecézní charita ostravsko-opavská materiální a potravinovou sbírku pro lidi, kteří v České republice hledají útočiště a potřebují poskytnout základní pomoc. Sbírka potravin a hygienických potřeb potrvá do konce března a připojuje se k ní také 15 oblastních Charit, které působí na území Moravskoslezského kraje.

Tříkrálová sbírka 2022 začíná. Koledníci po loňské pauze vyráží za vámi
1. ledna 2022 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka 2022 začíná. Koledníci po loňské pauze vyráží za vámi

Tříkrálová sbírka 2022 je tu! Koledníci se opět chopí zapečetěných kasiček a vyrazí koledovat do ulic. Během výpravy budou prosit o příspěvek pro ty, kteří se ocitli v nouzi. Největší sbírková akce v Česku probíhá letos již po třiadvacáté. Dokáže spojovat lidi a navodit pocit radosti a soudržnosti. Jde taky o skvělou příležitost, jak začít nový rok dobrým skutkem.

V budově Charita sv. Martina otevřela nová kavárna
11. července 2021 Aktuality z Charity sv. Martina

V budově Charita sv. Martina otevřela nová kavárna

V Malé Morávce otevřel nový podnik. V budově Charity sv. Martina otevřela nová kavárna s výdejovým okénkem a nedočkavě vyhlíží začínající turistickou sezonu v oblasti. 

Charita sv. Martina spouští pronájem apartmánu
18. června 2021 Aktuality z Charity sv. Martina

Charita sv. Martina spouští pronájem apartmánu

Charita sv. Martina bude od července provozovat ubytování v apartmánu v Malé Morávce.

Tříkrálová sbírka 2021
1. dubna 2021 Aktuality z Charity sv. Martina

Tříkrálová sbírka 2021

Tříkrálová sbírka pro Charitu sv. Martina letos proběhla bez koledníků. Děkujeme za pomoc při umístění pokladniček alespoň na úřadech, kostelích, obchodech a na dalších veřejných místech!

Metodickou podporou ke kvalitě
30. června 2020 Aktuality z Charity sv. Martina

Metodickou podporou ke kvalitě

Charita sv. Martina se účastní projektu, jehož cílem je zvýšit kvalitu sociálních služeb poskytovaných Diecézní charitou ostravsko-opavskou a 14 oblastními charitami

Tříkrálová sbírka 2020
1. února 2020 Aktuality z Charity sv. Martina

Tříkrálová sbírka 2020

Tříkrálová sbírka pro Charitu sv. Martina překonala loňský rekord. Děkujeme! Známe obsah všech pokladniček - a je rekordní! Tříkráloví koledníci se činili, dárci byli mimořádně štědří a my díky tomu můžeme lépe pomáhat seniorům a dlouhodobě nemocným. Takové je poselství letošní Tříkrálové sbírky. Do 122 pokladniček vhodili dárci mince a bankovky v celkové výši 510 512 Kč v bruntálském a rýmařovském regionu.

Hledáme dobrovolníky pro Tříkrálovou sbírku 2020
1. prosince 2019 Aktuality z Charity sv. Martina

Hledáme dobrovolníky pro Tříkrálovou sbírku 2020

V lednu 2020 vyrazí do ulic Tří Králové, aby podpořili Tříkrálovou sbírku pro Charitu ČR. Tři Krále můžete potkat v rozmezí od 1. ledna do 14. ledna 2020. V bruntálském a rýmařovském regionu Tříkrálovou sbírku organizuje čtvrtým rokem Charita sv. Martina - pobočka Charity ČR. Do sbírky v našem regionu se každým rokem zapojí až 200 dobrovolných koledníků a vedoucích skupinek, kteří jsou ochotni i v mrazivých podmínkách trpělivě navštěvovat domácnosti a prosit za potřebné.

Tříkrálová sbírka 2019
20. ledna 2019 Aktuality z Charity sv. Martina

Tříkrálová sbírka 2019

Výtěžek sbírky je tradičně určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům v našem městě a regionu - nákup zdravotnických pomůcek, zkvalitnění zavedené pečovatelské a ošetřovatelské služby - domácí péče. Terénní služby pečují o seniory a dlouhodobě nemocné a umožňují jim zůstat i přes často špatný zdravotní stav co nejdéle ve svých domácnostech.

Nadace Olgy Havlové přispěla na nový rehabilitační přístroj
15. listopadu 2018 Aktuality z Charity sv. Martina

Nadace Olgy Havlové přispěla na nový rehabilitační přístroj

Senioři i po mozkové příhodě si mohou v Charitní půjčovně zdravotnických a kompenzačních pomůcek zapůjčit rehabilitační přístroj Rotren Solo. Přístroj pomáhá pacientům k procvičování pasivních dolních končetin silou paží cvičícího. Přístroj je vhodný také na posílení levé/pravé poloviny těla po mozkových příhodách. Zdravá polovina těla tak může snadno a bez námahy procvičit tu druhou. Nákup rehabilitačního přístroje je podpořen z programu Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové.